Boru Lamba ( Pipe Lamp )

Boru Lamba son zamanlarda hemen  herkesin hoşuna giden ve kullanmakta olduğu dekoratif retro aydınlatma olarak geçen üründür.

Bende mesleğim alanında olduğu için,ve ayrıca ilgi duyduğum için bu ürünler den oluşturmaya başladım. Tabi gerekli ekipman ve kullanılacak parçalarda sıkıntı yaşasam da ortaya hiç de fena olmayan ürünler çıktı. Şimdilik 🙂

Boru Lamba ( Pipe Lamp )
Boru Lamba ( Pipe Lamp )

Lara Elektrikçi – Görmüş olduğunuz masa lambası ( Boru Lamba ) tamamen kendi el becerilerimle yapmış olduğum bir üründür. Bunu hazırlarken diğer meslektaşlarımın paylaşmış olduğu eserlerden faydalandım.

[adinserter block=”1″]

Boru Lamba 

Youtube Boru Lamba videosunu izlemek için tıklayınız.

Sonuç da icat değil var olan bir ürünün tasarımında değişiklikler yaparak yaratıcılığımızı ön plana çıkarıyoruz.  Bu gibi konulara ilgim olduğundan dolayı bende yapmakta olduğum elektrik işini farklı obje ve materyaller le harmanlamak istedim. Ortaya keyif aldığım aynı zaman da gören arkadaşlarımın da beğendiği bir ürün çıktı.

Bundan sonraki aşamada hali hazırda elimde bulunan bir gaz lambası vardı, eskiler bilir onu sihirli rengim sade ve en sevdiğim renklerden olan mat siyah bir boyayla boyadım ve ortaya harika bir retro,vintage klasik mi klasik bir ürün çıktı bu ürünleri ilerde sadece antika ve eskitme ürünler üzerine açacağım dükkanımda harika bir konseptle harmanlamak istiyorum.

Harmanlamak demişken su boruları ve ampulleri ahşapla harmanladığım yeni abajurum bitmek üzere onuda sizlerle paylaşacağım en kısa sürede…

Boru Lamba ( Pipe Lamp )

Eski Gaz Lambası

Bu dedemin evinden getirdiğim ısıdan ve yılların vermiş olduğu dış etkenlerden zarar görmüş bir gaz lambasıydı. Şimdi ise yeniden boyanmış ve tellerinin onarılmış olmasına rağmen o eskilerin hatlarını taşımakta içine sıcak, sarı renkte bir ampul koydum.

Dahada klasik ve şık oldu.Demek istediğim bunca yıl geçmesine  rağmen hala eskiye ait olduğunu gösteren bir ürün, Günümüz şartlarında yapılsa bu kadar sağlam olacağını hiç sanmıyorum…

Alper Genc

Bir elektrikçi olarak yaşamam gereken standart hayatın aksine blog yazarak daha çok araştırma ve paylaşma fırsatı buluyorum.