Led Aydınlatma

Led Aydınlatma Antalya Lara ve Kepez bölgesinde Led Aydınlatma Led Spot Led Avize gibi aydınlatma guruplarının uygulama ve montajlarının tarafımızca uygun fiyat ve kalite güvencesiyle yapılır.

Led Aydınlatma, Antalya’da önde gelen konut ve ticari alanlarda yıllarca elektrik hizmeti veren tecrübelere sahip ve Lara bölgesinin en iyi elektrikçileri arasında yer alıyoruz. Lara Elektrik

Led Aydınlatma
Lara Elektrik & Led Aydınlatma

Lara Elektrikçi

Lara Elektrikçi;  İyi elektrikçi arıyorsanız, daha fazla aramaya gerek yok, sadece bizi buldunuz! Tüm elektrik problemlerini çözmek için sertifikalı ve iyi eğitim görmüş elektrik teknisyenleri ve ustalarda oluşan bir ekibimiz

Her türlü konut, mağaza ve diğer ticari binalarda elektrik tesisatlarının kablolaması,Led Aydınlatma,Led Avize,Led Spot uygulama ve montajları yapmaktayız..

LED MODELLERİ

  • Şerit Led ( Slikonlu Dış Mekan )
  • Şerit Led (Slikonsuz İç Mekan
  • Led Perde
  • Hortum Led
  • RGB Led
  • Mantar Led
  • Smd 5050
  • Led Spot
  • Led Avize

Led Aydınlatma Antalya

Etkileyici uzun ömürlü teknoloji Light Emitting Diode aydınlatma sistemleri uzun vadeli bir yatırım yapar.

Floresan ürünlerden önemli ölçüde uzun süren ve geleneksel akkor aydınlatmadan 50 kat daha uzun süren LED aydınlatma çözümleri, yüksek işçilik maliyetlerini kolaylıkla etkisiz kılan muazzam enerji ve bakım tasarrufları sunar.

Bu nedenle, aydınlatma çözümleri perakende, ofis, otelcilik, yol ve dış mekan aydınlatma uygulamalarında yaygın bir şekilde benimsenmektedir.

LED (“Light Emitting Diode”, Işık Yayan Diyot), yarı-iletken, diyot temelli, ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır. 1920’lerde Rusya’da icat edildi ve 1962 yılında Amerika’da pratik olarak uygulanabilen elektronik bir bileşen haline getirildi.

LED’lerin özellikleri ve sağladığı faydalar

Tek renk ışık kaynağı (dar bantlı): Işık istenilen dalga boyunda olduğu için renk filtresi, prizma gibi renk ayrıştırıcılara ihtiyaç yoktur. Örneğin kırmızı trafik lambasında 617 nm dalga boyunda kırmızı LED lerde üretilen ışığın tamamı kullanılır.

Oysa akkor lambalarda üretilen ışığın mavi ve yeşil bileşenleri bastırılarak sadece kırmızı bileşeni kullanılır. 75 W akkor lamba yerine 8-10W LED dizini kulanılarak %80 enerji tasarrufu sağlanır.
Çok küçük ışık kaynağı (birkaç mm 2 ): Küçük ebatlı armatürler geliştirilir, ışık kolayca yönlendirilebilir.

Led Aydınlatmaların Özellikleri

Hızlıdır, 200 ns içinde ışık vermeye başlar.
Uzun Ömür : Kullanım kondisyonuna bağlı olarak 100.000 saate kadar.
Yüksek ışık verimliliği (verimlilik giderek artıyor, örneğin laboratuvar ortamında kırmızı renkte 108 lümen/Watt’a ulaşılmış durumda).
Düşük ısı üretimi: Akkor lambalarda flaman ısısı 2700 o C, halojen lambalarda 3100 o C, deşarjlı lambalarda tüp ısısı 800-1100 o C ye ulaşırken LED’lerde yonga ısısı 110 o C’yi geçmez.
Tanımlanmış ışık açıları.
Görülebilir renk tayfındaki hemen hemen bütün renkler elde edilebilir.
Dimerlenebilir (0 – 100 %).
Şok ve titreşimlere dayanıklı: Cam, flaman gibi kırılgan elemanlar ihtiva etmez.
Beyaz LED için farklı renk sıcaklıkları: 3200, 4700, 5400,6500 Kelvin.
Çevrecidir; yapısında civa gibi ağır metallar ve halojen gazları yoktur.

Led’in Tarihçesi